Порто записа трета поредна победа в Португалската Примейра лига и се доближи до лидерите в първенството. „Драконите“ спечелиха гостуването си на Фарензе с 3:1. В 34-та та минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, като зад топката застана Матеуш, но пропусна. Минута по-късно гостите откриха резултата след добър пробив и подаване на Галено към Еванилсон, който реализира. В 41-та минута „драконите“ стигнаха и до втори гол след удар от далечно разстояние на Алан Варела. В 60-та та минута Фарензе получи втора дузпа, като този път зад топката застана Бруно Дуарте и реализира. В 71-та минута гол на Пепе бе отменен заради засада, за да се стигне малко по-късно до второто попадение на Еванилсон в двубоя и така бразилеца да оформи крайния резултат. След този успех Порто са 3-ти с 44 точки, докато Фарензе са 7-ми с 24 пункта.