Отборът на Аякс победи Хераклес с 4:2 като гост в двубой от 19-ия кръг на нидерландската Ередивизи. Над всички в мача бе Брайън Броби, който вкара на два пъти за гостите съответно в 16 и 57 минути. По едно попадение за обрата на Аякс добавиха Бергюс в началото на втората част и Хлинсон в края на срещата. За Домакините от Хераклес Хорнкамп успя да открие резултата още в 12 минута на срещата, а Енгелс бе точен за 2:3 в 60 минута. След ужасяващото начало на сезона момчетата на Джон вант Щип започнаха да трупат точки, като втори пореден двужбой успяват да стигнат кота 4 попадения С успеха си Аякс събра актив от 34 точки и се намира на петата позиция в подреждането. Хераклес е 15-и с 19 точки, на четири от опасната зона.