Едноименният тим на Несебър надигра Родопа с 4:2 в Смолян. Срещата бе от 19-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Успехът за гостите бе напълно заслужен с оглед на показаното на терена. Противно на крайния резултат, топката спря първо в мрежата на гостуващия тим. Даниел Кутев вкара от дузпа едва в 6-ата минута след началото на мача. Половин полувреме обаче се оказа достатъчно време за несебърци за да премахнат окончателно интригата. Валентин Сливов изравни в 18-ата минута, а Никола Гавов направи обрата факт в 32-ата . Десетина минути по-късно Виктор Янев реализира и третото попадение. Само след 120 секунди Иван Стоянов направи и 1:4 в полза на Несебър. Теодор Стефанов вкара от фаул в 72-ата минута за 2:4, с което оформи крайния резултат. С този успех Несебър натрупа 43 точки в актива си и може да се изравни на върха със Спартак (Пловдив), стига да спечели мача си в резерв.