Локомотив (Горна Оряховица) надигра у дома Янтра (Полски Тръмбеш) с 2:1 в отложена среща петия кръг на Северозападната Трета лига. Така селекцията на Лъчезар Русев завърши полусезон с абсолютно пълен актив, спечелвайки всичките си 14 мача. На тежкия терен се получи повече битка, а головите положения бяха малко, но ги имаше. „Железничарите“ изковаха успеха още до почивката. Капитанът им Красен Трифонов откри резултата с глава след центриране от корнер на Явор Генчев. В 40-ата минута голмайстора на Локомотив Георги Колев покачи на 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. В последните секунди на мача реализатора на гостите Любомир Генчев фиксира окончателното 2:1. След този успех Локомотив (Горна Оряховица) ще зимува още по-спокойно на върха в групата с пълния актив от 42 точки за 14 мача. Янтра се намира на 4-ото място с 31 пункта.