Селекционерът на САЩ Грег Берхалтер заяви, че Сержиньо Дест трябва да носи отговорност за поведението си, след като футболистът получи два жълти картона в рамките на няколко секунди и с последвалия червен картон остави тима с човек по-малко в 39-ата минута на двубоя срещу Тринидад и Тобаго. Американците загубиха гостуването си в КОНКАКАФ Лига на нациите с 1:2. Футболистите на САЩ спечелиха четвъртфиналния сблъсък с общ резултат 4:2 благодарение на победата си с 3:0 като домакини преди седмица в Остин и заслужиха място за Копа Америка през 2024 година. 23-годишният Дест асистира за гола на Антони Робинсън в 25-ата минута, с който САЩ поведе с 1:0. Впоследствие той получи първия си жълт картон за изритване на топката извън терена, а вторият картон му бе показан за начина, по който изрази несъгласието си. Наложи се Дест да бъде успокояван от съотборниците си, които освен това му се скараха.