Манчестър Юнайтед спечели с минималното 1:0 в домакинството си на Лутън в мач от 12-ия кръг на Премиър Лийг. Единственото попадение в двубоя падна в 59-ата минута и бе дело на Виктор Линдельоф. Домакините записаха втори пореден успех в първенството след трудния успех срещу Фулъм преди седмица със същия резултат. “Червените дяволи” изиграха не лош мач и доминираха във владеенето на топката, но отново неспособността им да се възползват от създадените си положения доведе до напрежение в края. Това бе и 30 успех в 50-ия мач за наставника Ерик тен Хаг, което го нарежда на първо място по този показател. Лошата новина за тима от "Олд Трафорд" бе, че нови двама играчи напуснаха терена с травми - Кристиан Ериксен през първата част и Расмус Хойлунд през втората.