Balkan Grand Prix 6

Отборът на Фламенго постигна много важна победа над Палмейрас с 3:0 в Бразилската Серия А. Домакините в срещата зарадваха привържениците си на Маракана с добра игра и категорична победа. Първо Педро остави своя отпечатък в мача, като се разписа в 18-ата минута, когато се отскубна от защитата и елегантно копна топката над плонжа на Вевертон. В 29-ата минута Хьорхан де Араскаета получи хитро подаване наказателното поле и веднага засече топката с глава, за да покачи на 2:0. Това бе и резултата в края на първата част. В началото на втората ситуацията за Палмейрас стана още по-сложна, като Густаво Гомес получи директен червен картон, след като извърши нарушение в центъра на терена, но беше последен в линията на отбраната. След това Фламенго заигра още по-самоуверено и вкара трети гол. Педро отново се оказа на точното място в наказателното поле, за да подпечата победата. Този двубой с ключова роля за класирането в Бразилския елит, защото Палмейрас отново е с равен брой точки с Ботафого на за първото място, но отбора е изиграл 2 мача повече. Фламенго пък се намира на 5-ото място, но само на 3 точки от върха в таблицата.