Въпреки проливния дъжд, изсипал се над Варна, Спартак и Септември (Тервел) изиграха много бърз и оспорван двубой в мач от Трета Североизточна Лига. Гостите от Септември спечелиха с 2:0 при много тежки условия. В 24-ата минута един от най-дейните за варненци Евгени Илиев бе спънат в наказателното поле на гостите след пробив отляво и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият изпълни дузпата, но вратарят на гостите Дениз Александров показа страхотен рефлекс и изби топката, а след това отново се намеси след повторен удар. После играта стана двуостра, като се редуваха атаки и в двете посоки. С пропуски се отличиха Дани Халачев, Евгений Илиев и Румен Николов от гостите. През второто полувреме силният дъжд и вятърът затрудняха действията и на двата отбора. В 78-ата минута Жечко Йорданов с коварен изстрел извън наказателното поле отбеляза гол за Септември. В 88-ата минута Кристиян Пешков отбеляза красив гол от пряк свободен удар за крайното 2:0 и подпечата победата на Септември.