Блестящ Канте изведе Ал-Итихад до шеста победа в Саудитска Арабия

Н'Голо Канте се отчете с гол и асистенция при победата дошла след обрат на Ал-Итихад над Ал-Фатех с 2:1 в двубой от Саудитската Про лига. Точно след половин час игра лидерът в първенството се оказа назад в резултата. При центриране в наказателното поле от фаул, Марване Саадане бе оставен непокрит на близката греда, засече с глава и изпрати топката в далечния ъгъл, за да даде преднина на Ал-Фатех. Малко след това обаче бившият полузащитник на Лестър и Челси Канте показа, че все още разполага с огромна класа. В 38-ата минута французинът направи страхотен дрибъл в центъра, преодолявайки двама противникови състезатели и даде отличен пас в наказателното поле за Ромариньо, който веднага изпрати топката във вратата и възстанови равенството. В първата минута от добавеното време на първата част именно Канте отбеляза страхотно попадение. Седмицата на Ал-Итихад сам открадна топката пред наказателното поле на съперника, нагласи си я на десния крак и матира врата с безпощаден удар. Така Ал-Итихад записа своята 6-а победа от 7 мача в първенството и е едноличен лидер с 18 точки.