Серхио Ромеро спаси две дузпи, за да помогне на Бока до достигне до полуфиналите в Копа Либертадорес, след като се наложи с 4:1 на Расинг именно след изпълнение на наказателни удари. Домакините започнаха по-добре срещата и Макси Ромеро бе изведен зад обраната на Бока, но уцели страничната греда. След това силен шут на Кинтеро мина над вратата. След почивката Кавани имаше първата по-добра възможност за гол, но от трудна позиция прати топката в ръцете на вратаря. Така се стигна и до дузпите, където играчите на Бока бяха безгрешни с 4 точни от четири опита, докато Пиови пропусна още първата за Расинг. Същото направи и Сигали, а Рохо бе безкомпромисен и с четвъртото точно изпълнение изпрати Бока на полуфинал, където аржентинците ще мерят сили с Палмейрас в търсене на седмо отличие в турнира.