Челси и Ливърпул не успяха да се победят в седми пореден двубой, след като завършиха 1:1 на „Стамфорд Бридж“ в голямото дерби от първия кръг на новия сезон в Премиър лийг. Двата отбора изиграха много атрактивно първо полувреме, в което създадоха куп положения. Мърсисайдци имаха сериозно предимство в началото и заслужено поведоха с гол на Луис Диас в 18-ата минута. Преди това удар на Салах срещна гредата, а след гола попадение на египтянина бе отменено заради засада. След това Челси взе инициативата и Аксел Дисаси изравни в 37-ата минута. 120 секунди след това гол на Чилуел също бе анулиран след намесата на ВАР заради нередовна позиция на бранителя. През второто полувреме домакините доминираха по отношение на контрола върху топката. Положения имаха и двата отбора, но в крайна сметка те бяха по-малко и така се стигна до поредното равенство.