Фирмино дебютира с хеттрик в Саудитска Арабия

Роберто Фирмино направи блестящ старт в първия официален мач за новия си отбор Ал-Ахли. Това се случи в откриващата среща за сезон 2023/2024 в СПЛ на Саудитска Арабия срещу състава на Ал-Хазем. Отборът на Фирмино спечели с 3:1, като отбеляза и трите попадения. Първият гол за фирмино падна в 6-ата минута, като нападателят засече центриране с глава. Само 4 по-късно отново той бе в прегръдките на съотборниците си, като този път му асистира бившата звезда на Ман Сити Рияд Марез, а самата атака пък тръгна от Ален-Сен Максимен. В 50 минута след груба грешка на Едуард Менди, гостите върнаха едно попадение чрез Вина. В 72-рата минута бе оформен и крайният резултат 3:1, като отново замесен бе Алан Сен-Максимен. Той проби по левия фланг, центрира за Фирмино, който стреля с глава, първоначалният удар бе спасен от вратаря, но при добавката бразилецът оформи своя хеттрик. Следващият мач на Фирмино и компания е срещу тима на Ал Халеей на 17-и август от 21:00.