Карл Фабиен върна Славия на победния път, "белите" се наложиха над Черно море - на живо с отзивите от двата лагера

Обрат класира Алкарас на ¼-финал на „Уимбълдън“

Карлос Алкарас се класира на четвъртфиналите на „Уимбълдън“. Испанецът спечели двубоя си срещу Матео Беретини с 3:6, 6:3, 6:3, 6:3. Първият сет вървеше доста равностойно, като всеки от двамата играчи печелеше своето подаване. Алкарас пръв имаше възможност за пробив, но не успя да се възползва. Вместо това Беретини изчака своя шанс, като успя да пробие съперника си и така да спечели и първия сет. Във втората част испанецът реализира ранен пробив, който беше достатъчен да изравни резултата. В третия сет нещата се развиха по сходен начин и така Алкарас поведе в резултата. В четвъртата част двамата тенисисти успяваха да спечелят своите подавания, като в самия край световният номер 1 успя да изтръгна успеха с късен пробив. В спор за място на полуфиналите Алкарас ще се изправи срещу Холгер Руне, който победи Григор Димитров.