Суарес с гол и асистенция при разгром на Гремио

Отборът на Гремио продължава преследването на първото място в бразилското първенство. Тимът, в чийто състав е бившия футболист на редица грандове в Европа Луис Суарес победи с категоричното 5:1 като домакин Коритиба в мач от 12-ия кръг на шампионата. През първото полувреме двата отбора си отбелязаха по едно попадение като домакините поведоха от дузпа, реализирана от Кристалдо, но 4 минути преди края на Алеф Манга изравни. След почивката обаче играчите на Гремио вдигнаха оборотите и за няколко минути стигнаха до два гола преднина. Първо Виясанти след асистенция на Суарес направи 2:1, а след това Битело също записа името си сред голмайсторите. В 66-ата минута угругвайския ветеран също се разписа за 4:1, а крайното 5:1 оформи Анде 6 минути преди края на редовното време. Така в класирането Гремио събра актив от 23 точки на второ място, със 7 по-малко от лидера Ботафого. В следващия кръг от бразилската Серия А Суарес и компания гостуват на Баия.