Септември (Тервел) спечели с 2:1 срещу втория отбор на Черно море. Домакините стартираха мача отлично с попадението на Николай Иванов още в 6-ата минута, като той вкара с глава след центриране на Денис Кадир. В средата на полувремето обаче Марин Петков изравни от дузпа. При този резултат, съперниците се оттеглиха на почивка. Четвърт час след нея тервелци изпълниха фаул, последва удар с глава, вратаря изби, но Ивелин Кузманов реализира с пета за окончателното 2:1. Домакините имаха още една възможност, но влезлия като резерва Румен Николов я пропиля. Жечко Йорданов се засуети сам срещу вратаря на Септември по диагонала през първото полувреме. После влезлия като резерва за варненци Николай Трифонов стреля с глава, но не сполучи. Победата бе задължителна за тервелци, за да продължат борбата за първото място, макар шансовете на тима след загубата в Балчик да изглежда трудна задача. Черноморец води с 3 точки, изиграл е мач по-малко и има предимство в директните мачове.