Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2 (предстоят дузпи)

При резултат 2:2 в Кюстендил приключи сблъсъка между едноименния тим и шампиона в групата Марек (Дупница). Двубоят бе част от програмата на 30-ия кръг на Югозападната Трета лига. Получи се двуостър мач на ниво професионален футбол с много положения за гол. Съперниците си поделиха по полувреме. Първото беше за домакините. Марио Евтимов ги изведе напред в 30-ата минута, когато вкара с глава. След почивката гостите бяха по-активни. Веско Любомиров изравни с шут от 20 метра в 50-ата минута. Десетина по-късно топката беше центрирана от ъглов удар пред кюстендилската врата, настана суматоха и Боян Стойнев с глава направи обрата факт и резултата стана 1:2. В 80-ата минута футболистите на Кюстендил проведоха бърза контраатака, Евтимов беше спрян с нарушение и Евгени Зюмбулев реализира дузпата за окончателното 2:2. Само 120 секунди по-късно Росен Йорданов от Марек спря голова атака с нарушение и получи втори жълт и респективно червен картон. Накрая от резервната скамейка на гостите реагираха бурно, че рефера свири край преди отбора им да завърши атаката си. Съдията вдигна червен картон на резервата и Александър Близнаков.