Серхио Перес спечели и основното състезание в Баку

Серхио Перес с Ред Бул записа втора победа от началото на сезона, след като спечели ГП на Азербайджан, 4 кръг от сезон 2023 във Формула 1. Това бе и втори триумф по улиците на Баку за мексиканеца за един уикенд, след като в събота той триумфира и в спринта. Втори зад победителя остана двукратният световен шампион и съотборник Перес Макс Верстапен, а последен на почетната стълбичка се качи Шарл Леклер с Ферари, който стартира надпреварата и от полпозишън. Иначе Перес се оказа големия късметлия в състезанието заради инцидента на Ник де Врийс, при който се появи кола за сигурност. Малко преди това лидерът в състезанието Верстапен беше спрял за нови гуми, а при сейфти кара Перес и всички останали пилоти в челото спряха в бокса, което прати Верстапен на третата позиция. Топ 10 в надпреварата допълват Фернандо Алонсо, Карлос Сайнц, Люис Хамилтън, Ланс Строл, Джордж Ръсел, Ландо Норис и Юки Цунода. Във временното подреждане пък Верстапен е лидер с 93 точки и вече има аванс само от 6 пред своя съотборник, докато Алонсо с 60 пункта дръпна на Хамилтън на третото място. Сезон 2023 във Формула продължава и следващата седмица, когато на 7 май е ГП на Маями.