Отборът на Шалке 04 се доближи до оставането в първа Бундеслига, след като записа убедителна победа. „Миньорите“ спечелиха домакинството си срещу Херта (Берлин) с 5:2. Домакините откриха резултата още в 3 та та минута след далечен удар на Тим Скарке. Малко преди да измине четвърт част игра Шалке удвоиха резултата чрез Мариус Бюлтер. Малко преди края на първото полувреме гостите успяха да върнат едно попадение, като точен за тях бе Стефан Йоветич. В началото на втората част „кралско сините“ отново увеличиха аванса си, след прекрасна контраатака, която завърши с попадение на Симон Тероде. В 78 та минута Бюлтер отбеляза второто си попадение в двубоя след като прехвърли вратаря на Херта по великолепен начин. Марко Рихтер успя да отбележи втори гол за „столичани“, а крайното 5:2 оформи Марчин Камински след страхотен пряк свободен удар. С тази победа Шалке е с актив от 24 точки на 16 та та позиция, докато Херта са последни с 22 пункта.