Байерн Мюнхен разби като домакин Аугсбург с 5:3 в мач от 24-ия кръг на германската Бундеслига. Така баварците събраха 52 точки, докато съперника е 13-и с 27 пункта. Иначе двубоят започна ужасяващо за домакините, след като Мергим Бериша изведе гостите напред в резултата във 2-ата минута. Въпреки ранния шок, това всякаш даде импулс в играчите на Байерн и пълният обрат не закъсня, изразен в четири попадения до почивката. Интересното е, че всеки гол беше дело на флангови футболист, а над всички бяха защитниците Жоао Кансело и Бенжамен Павар. Именно получилият титулярно място португалец изравни, а Павар вкара два пъти в рамките на 17 минути. Точно преди паузата се разписа и Лерой Сане, който по-рано асистира за гола на Кансело. През второто полувреме гостите намалиха след изтичането на час игра от дузпа, а петнайсетина минути преди края Алфонсо Дейвис се разписа, след като получи перфектен пас от Кансело, връщайки аванса от четири гола за баварците. В добавеното време гостите стигнаха и до трети гол чрез Кардон, с което оформи крайния резултат.