Порто победи с 3:1 като гост Шавеш в мач от 23-ия кръг на португалското първенство. Двубоят започна добре за драконите, които поведоха в 15-ата минута чрез Дани Намасо, а две минути преди края на първата част Отавио удвои. През второто полувреме Стивън Виктория върна едно попадение за Шавеш, но двайсетина минути преди края Жо получи втори жълт картон и съответно червен, оставяйки домакините с десет човека. До края в рамките на две минути ситуацията за виолетовите още повече се усложни, след като Мендеш също получи два жълти картона и така те трябваше да доиграят срещата с девет души. В 96-ата минута пък Мартинес отбеляза третия гол за Порто, с което оформи и крайния резултат. Така в класирането драконите се върнаха към победите в първенството и намалиха на осем точки изоставането си от лидера Бенфика, докато Шавеш остана 13-и с 26 пункта.