Рилски подчини трудно ЦСКА в София

Двубоят в столицата започна с краткотраен начален щурм от страна на домакините, които се сдобиха с първата преднина в мача при 5:2. С добри изяви на Димаджио Уигинс и Александър Янев обаче тимът на Людмил Хаджисотиров образува серия от седем поредни точки и поведе в резултата при 5:9. Липсата на типичен плеймейкър в отсъствието на Калахан си казваше думата за "армейците", които допуснаха четири грешки в нападение в първите пет минути игра. Серията на самоковци бе удължена с още две точки, преди тя да бъде стопирана от тройка на Алекс Симеонов за 8:11 в средата на първата четвърт. Това обаче беше единственото успешно действие на домакините, които след това понесоха още една серия - този път от пет поред за Рилски и 8:16 в тяхна полза.