Везенков напомни на себе си и изведе Олимпиакос до победа в Евролигата

Отборът на Олимпиакос се поздрави с 12-ата си победа от началото на сезона в Евролигата. Възпитаниците на старши треньора Йоргос Барцокас отново изпитаха обичайните проблеми в последната четвърт, но все пак показаха характер и подчиниха Вирус Болоня с крайното 85:83 като гост. Александър Везенков постигна петия си дабъл-дабъл през настоящия сезон в най-силната лига на Стария континент. Българският национал показа, че здравословните проблеми са останали в миналото и завърши срещата с 22 точки, 10 борби и 1 асистенция за 32 минути на паркета. Иначе в хода на двубоя гостите от Пирея започнаха по-добре, но въпреки това във финалната част загубиха комфортния си аванс. Въпреки това Шакил МакКисик и Везенков успяха да вдигнат оборотите, за да осигурят крайния успех за своите. За победителите именно и МакКисик беше един от резултатните, приключвайки с 21 точки, а Папаниколау завърши със 17. За италианския тим най-активен беше Теодосич с 21 точки, а Семи Оджелей добави 13.