Очаквайте: Отзивите на живо след волейболния мач на националите и дебюта на Бленджини

Ливърпул постигна четвърта поредна победа във всички турнири, което се случва на тима за първи път през този сезон, след като надигра с 3:1 Саутхамптън на „Анфийлд“ в двубой от 16-ия кръг на Премиър лийг. Мърсисайдци изиграха силен мач, особено в офанзивен план, и заслужено спечелиха, благодарение на което излязоха на шесто място във временното класиране и скъсиха разликата от шампиона Манчестър Сити на 10 точки. Дарвин Нунес (21', 42') отбеляза две попадения, след като преди това Роберто Фирмино (6') бе открил резултата. Че Адамс (9') се разписа за „светците“ в дебюта на Нейтън Джоунс като мениджър на Саутхамптън. Алисон Бекер също имаше значим принос за успеха на Ливърпул, след като през второто полувреме направи три страхотни спасявания.