Вердер (Бремен), в чийто състав българският национал Илия Груев изигра 120 минути и реализира дузпа, отпадна още във втория кръг на Купата на Германия след загуба с 6:7 след изпълнение на дузпи от Падерборн. "Бременските музиканти" разочароваха през първото полувреме, след което губеха с 0:2 от втородивизионния тим като гост. Домакините наклониха сериозно везните в своя полза след попадения на Феликс Плате (22') и Сърлорд Контех (43'). След почивката обаче гостите изравниха чрез Леонардо Битенкурт (65') и Митчел Вайзер (84') и вкараха мача в продължения. В тях нов гол не падна и 1/8-финалистът трябваше да се определи след изпълнение на дузпи. Двата отбора изпълниха безупречно първите осем от тях. Сред тях бе и Илия Груев, който реализира четвъртата дузпа за Верден. Битенкурт обаче пропусна петия 11-метров наказателен удар за "бременските музиканти". Ричмънд Тачи бе точен за Падерборн и прати отбора си в третия кръг.