Маями отново поведе на Бостън в НБА

Отборът на Маями Хийт победи със 109:103 като гост Бостън Селтикс и поведе с 2-1 победи във финалната серия на Източната конференция на НБА. Въпреки изоставане от 21 точки след края на първата четвърт „детелините“ се съвзеха и до края на решителната част затрудниха съперника. Там обаче Бам Адебайо и компания вкараха решителни точки, за да поведат отново с комфортна преднина, която не изпуснаха до края. За „горещите“ именно Адебайо беше най-резултатен със дабъл дабъл от 31 точки и 10 борби, докато ПиДжей Тъкър остана със 17 пункта и 7 овладени топки. За домакините най-полезен беше Джейлън Браун с внушителните 40 точки, а Ал Хорфорд допълни дабъл дабъл от 20 точки и 14 борби, но и това не помогна на техния отбор за победа. Мач №4 от финалната серия между двата отбора ще е на 24 май, като Бостън отново ще бъде домакин.