Доскорошният лидер в Югозападната Трета лига Балкан (Ботевград) изненадващо направи грешна стъпка в битката за място в професионалния футбол. Тимът на Иван Редовски завърши 2:2 с Надежда (Добрословци) в домакинството си от 23-ия кръг. Двубоят се изигра на изкуствения терен в Ботевград, а на почивката ботевградчани имаха комфортна преднина от 2:0, което даде някакво спокойствие на тима, но след почивката бяха гостите ги изненадаха много неприятно. Още в 3-ата минута Кристиян Ковачев даде аванс на Балкан, след като се опита да центрира, но топката попадна в мрежата на Калин Дончев. Новото попълнение Григор Долапчиев удвои след подаване на Николай Цветков-Демона в 25-ата минута. През втората част играчите на Редовски допуснаха два бързи гола в рамките на десетина минути и така не успяха да стигнат до трите точки в оставащите 25 минути. Първо Жулиан Манолов намали от дузпа в 57-ата минута, а в 67-ата минута резервата Константин Богданов изравни с удар от границата на наказателното поле. Равенството отдалечи Балкан на четири точки от лидера Беласица. “Зелените” са втори с актив от 52 точки, но и мач по-малко от петричани, които са с 56 точки. Със седмото си равенство през тази кампания Надежда вече има 22 точки, като заема 16-то място.