Балкан продължава да е лидер на Югозапад след класически успех с 3:0 над Рилски спортист. Двубоят се игра в Правец, поради ремонтни дейности на стадиона в Ботевград, а за домакините се отличи Николай Цветков - Демона, който завърши с 3 асистенции.

Грешка в защитата на Рилски спортист позволи на Калоян Бонев да открие резултата след едва 8 минути игра. Григор Долапчиев открадна една топка, тя се озова в Николай Цветков - Демона, който подаде на Калоян Бонев. Атакуващият футболист на лидера се освободи от защитник и стреля, а топката влезе след щастлив рикошет във вратата на Майкъл Матев. В 24 мин отново Калоян Бонев имаше възможност да удвои, но ударът му от малък ъгъл срещна тялото на Тихомир Крумов и излезе в ъглов удар. Рилски спортист отговори и в ответната атака, когато Йордан Попов бе изведен сам срещу Слави Матин, но ударът му срещна тялото на стража на ботевградчани.

В 30 мин Николай Цветков стреля от дистанция, но Майкъл Матев успя да реагира и да избие кълбото, а минута по-късно отново негов шут прелетя над вратата на гостите от Самоков. Четири минути преди почивката Балкан пропиля страхотен шанс. Павел Петков центрира от дясно, Георги Славчев не успя да изчисти топката, която попадна в краката на Калоян Бонев. Останал в чиста позиция авторът на първото попадение не успя да намери вратата. В 44-ата дойде и най-чистата ситуация за гостите. Алек Манолов центрира от корнер, защитниците в зелено не се ориентираха добре, топката попадна в Никослав Найденов, който от чиста позиция я изпрати покрай вратата.

Рилски спортист започна силно втората част. Комбинация между влезлите на почивката Ивайло Захариев и Петко Петков завърши с изстрел към вратата на Матин, но отново в неговото тяло. В 54-ата минута новото попълнение на Балкан Григор Долапчиев направи фрапантен пропуск, след като Павел Петков надигра защитник отдясно и отправи хубаво центриране към нападателя. Последва нова опасност пред вратата на Матев, като този път Павел Петков стреля от дясно.

Балкан продължи да натиска и успя да пречупи защитата на Рилски в 84 мин. Николай Цветков премина през двама съперникови футболиста и изведе Кристиян Ковачев сам срещу Матев. Нападателят не се поколеба и с едно докосване прати топката в мрежата. Последва трета асистенция на Демона, който този път изведе Павел Петков, а нападателят оформи крайното 3:0 в 88 мин.