Борусия (Дортмунд) допусна грешна стъпка в преследването на шампиона Байерн и завърши 1:1 в гостуването си на Аугсбург в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Играчите на Марко Розе откриха резултата в 35-ата минута благодарение на отлично отиграване на Торган Азар, който получи топка отляво, навлезе в наказателното поле, залъга бранител на Аугсбург и стреля с левия крак за 1:0. Те бяха близо до второ попадение в 52-ата минута след хубав удар на Донийл Мален, но той бе отразен от Рафал Гикиевич в напречната греда. Аугсбург отбеляза изравнителното попадение в 78-ата минута, когато многоходова атака позволи първо на Арне Майер да стреля, а след това топката достигна до Саренрен-Базее да я прати в мрежата с глава. С това равенство Борусия (Дортмунд) остава на второто място в класирането с 50 точки, но вече е на 8 от водача Байерн (Мюнхен). Аугсбург е точно над чертата на зоната на изпадащите, но с равни точки с Херта, която е една позиция по-надолу.