Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Бразилия защити шампионската си титла в мъжкия футбол

Бразилия отново триумфира с титлата в олимпийския турнир по футбол при мъжете, като по този начин защити трофея си от Игрите от 2016 г. Във финала в Йокохама “златистите” надвиха Испания с 2:1 след продължения. Бившият играч на Барселона Малком донесе успеха с попадение в 108-ата минута. Преди това в редовното време съотборникът му Матеус Куня вкара за 1:0 в добавеното време на първото полувреме, а в 63-ата Микел Оярсабал изравни. В 38-ата, още при 0:0, Ричарлисон пропусна дузпа за Бразилия. Това е втори олимпийски трофей за “селесао”. Бразилците бяха по-активни в по-голяма част от финала, като удариха и греда при 1:0. После обаче европейците не само че изравниха, а в края на редовното време на два пъти гредата ги спря за златото. Ветеранът Дани Алвеш изведе южноамериканците с капитанската лента, като подобри собствения си рекорд за най-много купи в кариерата си - вече 44. Другите по-известни имена в състава на бразилците бяха тези на Диего Карлос (Севиля), Матеус Куня (Херта) и Ричарлисон (Евертън).