Вижте шампионските изпълнения на Националния отбор и Невяна Владинова

Два златни медала за българския ансамбъл и общо четири отличия за България е равносметката от Световната купа по художествена гимнастика, която завърши днес в София. Страната беше домакин на състезанието за шеста поредна година. Ансамбълът на България спечели златните медали на двата финала днес, след като вчера остана със сребро в многобоя. Невяна Владинова завоюва бронз на финала на лента. Възпитаничките на Ина Ананиева, в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова, изиграха безупречно съчетанието си на пет ленти и получиха оценка от 18.550 точки.

Невяна Владинова спечели бронзов медал на лента на Световната купа по художествена гимнастика в София. Шампионката на България изигра много добре съчетанието си и получи 18.250 точки, което е най-високата оценка за нея в цялото състезание. Това е и първо отличие в кариерата на Владинова в Световната купа. Победителка стана рускинята Яна Кудрявцева с 18.900, а втора се нареди Йон-Джае Сон (Република Корея) с 18.450 точки. Сон стана първа на бухалки с 18.550 точки.