Маями Хийт - Торонто Раптърс 91:95

Дуейн Уейд водеше Горещите с 38 точки, като тимът му навакса пасив от 13 точки в третата четвърт още до нейния край. В последния период обаче гостите удържаха. Лаури вкара тройка за 85:82 малко повече от 2 минути преди края, а след това добави кош от средна дистанция за 89:86 31 секунди до сирената.
Уейд върна двете точки, но ДеМар ДеРозън, който вкара 19, отговори с два наказателни удара. Джо Джонсън пропусна тройка за домакините от чиста позиция при следващото притежание и това бе краят за домакините.
Те освен това загубиха центъра си Хасан Уайтсайд, който напусна във втората част с разтежение в коляното и не се върна, като днес ще мине прегледи. Гостите пък остана без Йонас Валанчунас, който обърна глезен, но вероятно ще бъде на линия за следващия сблъсък.
Гардът на Торонто Кайл Лаури напомни за себе си точно когато трябва. Дребничкият баскетболист остави зад себе си слабата си игра в плейофите до момента и избухна с 33 точки, носейки триумф над Маями с 95:91 и аванс от 2-1 в серията. Следващият двубой отново е във Флорида, но канадците отново си върнаха домакинското предимство.

„Мисля, че това бе само въпрос на време“ заяви Лаури, който имаше успеваемост от едва 31% от игра в елиминациите до момента. В този двубой обаче се развихри, като отбеляза 29 точки през второто полувреме и завърши 11 от 19 от игра и 6 от 6 от наказателната линия.