Марица отново шампион на волейбол при жените

Отборът на Марица спечели шампионската титла на България при жените за сезон 2015/2016 година. Волейболистките, водени от треньора Иван Петков надиграха Левски с 3: 2 (25:18, 20:25,  25:22, 22:25, 15:11) в трети мач от финалния плейоф на НВЛ-жени „Демакс +“, който се игра в столичната зала „Христо Ботев“. Така с общ резултат 3:0 победи маричанки спечелиха златото, като защитиха титлата си от миналия сезон.Петата решителна част бе страхотен сблъсък, изпълнен с емоции и равностойност от двете страни на мрежата. Левски поведе с 4:1, но Марица не се остави, като изравни. Изпитанието на нервите продължи в борба точка за точка. В най-важния момент обаче маричанки показаха по-голяма устойчивост, като спечелиха гейма и мача, а с тоа и шампионската титла на България.