Крузейро триумфира с Купата на Бразилия

Отборът на Крузейро триумфира с Купата на Бразилия след успех с 2:1 и във втория мач срещу Коринтианс. Гостите поведоха в резултата в 28-ата минута чрез Робиньо. Втората част започна бурно и се стигна до използването на ВАР, което помогна на Коринтианс да изравни след точно изпълена дузпа на Жадсон. 20 минути преди края се наложи ново използване на системата за видеоповторения като този път главния съдия отмени нов гол на домакините, заради нарушение в атака. Така играта на „бялочерните“ се срина и в 82-ата минута „лисиците“ нанесоха своя удар, отбелязвайки втори гол чрез Джордан де Араскаета след хубава контраатака. До края не се стигна до нищо ново и така Крузейро триумфира с Купата на страната за 5 път в своята история.