Славия падна от носителя на Купата на Сърбия в куриозен мач пред погледа на Ясен Петров (видео)

Славия отстъпи с 0:1 пред носителя на Купата на Сърбия Войводина (Нови Сад) в контролна среща, играна в комплекс "Сусеси" в Белек. Единственият гол падна в средата на второто полувреме, когато Богдан Младенович простреля Светослав Вуцов с левия крак. В самото начало пък Георги Петков спаси дузпа. Двубоят се игра под силен дъжд и при странни обстоятелства. Първият съдийски сигнал се забави с 25 минути, защото местният арбитър и асистентите му закъсняха заради автомобилна авария. Това принуди двата тима да започнат под свирката на човек от щаба на Войводина, а Радостин Станев и друг от помощниците на Александър Тарханов грабнаха байряците. На трибуните в "Сусеси" присъстваха новият национален селекционер Ясен Петров и наставникът на младежката гарнитура на "лъвовете" Александър Димитров.
В самото начало сръбският съдия свирна дузпа за Войводина, която обаче Георги Петков спаси майсторски. Миодраг Гемович стреля в долния десен ъгъл на вратата, но капитанът на софиянци изби с една ръка и запази нулевото равенство.
В 20-ата минута истинските съдии пристигнаха и замениха дубльорите, под аплодисментите на двата щаба. В 32-ата минута славистите бяха близо до откриване на резултата. Силен изстрел отдясно на Георги Вълчев обаче се отби във външната част на гредата и излезе в аут.

В 57-ата минута резервният вратар на "белите" Светослав Вуцов спаси с отличен рефлекс удар на Велко Шимич. Младият страж реагира много добре, а след последвалия корнер не се случи нищо интересно в наказателното поле на българите.
В 69-ата минута Вуцов отрази още един шут към вратата му, но топката попадна в краката на Богдан Младенович, който я прати в мрежата с левия крак - 1:0 за сръбския състав.

В 83-ата минута Калоян Кръстев вкара топката в мрежата след добра акция на "белите" отдясно, но страничният съдия вдигна засада, каквато по-скоро нямаше. Така Славия не успя да изравни резултата. Последва нова добра атака на отбора от София, но Ерол Дост се размина с гола. В 89-ата минута реферът даде край на мача.

Славия 0:1 Войводина