Конкурент на Тихомир Иванов показва стабилна форма

Томохиро Шино спечели японското първенство в скока на височина с 2.30 м в Ниигата. 24-годишният японец доведе личния си рекорд до 2.31 на 20 септември, когато спечели японския корпоративен шампионат.

Така Шино се озова на второ място в световната ранглиста за годината, като пред него е само Максим Недасекау (Беларус), който има 2.33. Още седем атлети са преодоляли 2.30 през това лято, а Тихомир Иванов спечели националната титла с 2.20 в единственото си състезания през това лято. Иванов има и 2.25 от сезона в зала, а личния му рекорд е 2.31.

Така Шино и другият японски ас в скока на височина Такаши Ето (2.30 – личен рекорд от 2019) са едни от силните конкуренти на Тихомир за олимпийска виза. Нормативът в тази дисциплина е 2.33, а периодът за покриване започва от 1 декември.

Други силни резултати на японското първенство бяха 13.36 на Тайо Канай на 110 м с препятствия и 13.02 на Масуми Аоки на 100 м с препятствия при жените. Аоки бяга и 12.87 през август, но с вятър над допустимото – 2.1 м/с.