Всички резултати и голмайстори в Шампионската лига

Завършиха първите осем срещи от първата групова фаза в Шампионската лига. Носителят на трофея Ливърпул стартира със загуба с 0:2 от Наполи като гост, след като допусна попадения в заключителните десетина минути.
В другия очакван с интерес мач от вечерта Борусия Дортмунд и Барселона завършиха 0:0. Истинска голеада пък наблюдаваха зрителите в Залцбург, където местният тим разгроми с 6:2 белгийския Генк.
Славия Прага беше близо до това да поднесе изненадата на старта на груповата фаза в Шампионската лига при гостуването на Интер в Милано. Чехите играха със самочувствие пред препълнените трибуни на "Джузепе Меаца" и стигнаха първи до попадение чрез Олаинка в 63-ата минута. В добавеното време обаче "нерадзурите" се спасиха от загубата с гол на Барела. В другия ранен мач от деня Лион и Зенит завършиха 1:1.

От 19:55 часа:

Лион - Зенит 1:1
0:1 Азмун (41)
1:1 - Депай (50-дузпа)

Интер - Славия (Прага) 1:1

0:1 - Олаинка (63)
1:1 - Барела (90+2)

От 22:00 часа: