Черно море разпердушини ЦСКА-София на "Армията" (видео+галерия)

ЦСКА-София допусна тежка домакинска загуба с 1:3 от Черно море в мач от втория кръг на efbet Лига. Моряците дръпнаха с три гола след попадения на Исмаил Иса (23) и Родриго (37 д., 60), а резервата Тони Уот се разписа почетно в 74-ата минута.

Успехът изкачи моряците на първо място в класирането с пълен актив от шест точки, докато червените за втори път в рамките на седмица не успяха да запишат победа в първенството на "Армията", тъй като в първия кръг завършиха 2:2 с Етър.

Сред 11-те на домакините липсваха капитанът Николай Бодуров, който бе извън групата, а Фабрини остана на пейката. Като двойка централни защитници започнаха Чорбаджийски и Нуно Томаш.

Треньорът на моряците Илиан Илиев пък отново заложи на няколко млади футболисти. Сред 11-те попаднаха 19-годишният защитник Виктор Попов и 18-годишният нападател Мартин Минчев.

Първият точен удар бе в актива на моряците. Още в 46-ата секунда Родриго получи топката, напредна през центъра и шутира от 20 метра, но Черниаускас без проблем улови. Червените отговориха с шут на Тиаго от фаул в 12-ата минута, но Дюлгеров спаси.

Последваха две опасности пред вратата на гостите, в които бе замесен Али Соу. Първо нападателят овладя в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но доста неточно. В 15-ата минута таранът отклони с глава центриране от фаул, но намиращият се на задната греда Чорбаджийски не успя да стигне до топката.

17 ЦСКА-София - Черно море

Три минути по-късно дойде най-чистото положение до този момент. Малинов изведе с дълъг пас Соу сам срещу вратаря, но нападателят си поведе твърде дълго топката и Дюлгеров му я отне.

Така се стигна до 23-ата минута, в която Черно море откри резултата. Родриго намери Исмаил Иса на лявото крило. Таранът преодоля майсторски Нуно Томаш и след великолепен фалцов шут с десния крак не остави шанс на Черниаускас - 1:0 за моряците.

От тук до края на двубоя гостите тотално надиграха своя съперник и логично се поздравиха с победата. В 37-ата минута Черно море вкара втори гол. Скоростна атака отляво завърши с прострелно центриране на Минчев. Стойчо Атанасов се хвърли да го спре, но го стори с ръце и реферът Георги Кабаков правилно отсъди дузпа, която Родриго реализира.

Второто попадение ядоса феновете на червените, които започнаха да освиркват футболистите, а треньорите Добри Митов и Люпко Петрович извършиха бърза смяна още преди почивката. На мястото на Атанасов влезе Бикел.

Десет минути след началото на втората част червените можеха да върнат едно попадение. Жеферсон стреля от фаул, Дюлгеров изпусна топката, която попадна в краката на Евндро, бразилецът опита да вкара от 4-5 метра под ъгъл, но този път стражът на варненци се намеси добре и изби в корнер.

В 58-ата минута Евандро направи огромен пропуск. Соу се пребори за топката по десния фланг на атаката и намери свой съотборник в наказателното поле. Последва центриране към непокрития Евандро, който стреля с глава от 6-7 метра, но в аут.

След час игра Черно море покачи на 3:0.

Младият Попов надигра Жеферсон и Чорбаджийски, след което върна към Андраде, който с удар по земя от 14-15 метра вкара втория си гол в мача.

В 74-ата минута домакините върнаха едно попадение. Резервата Отабор проби и центрира отдясно към непокрития Тони Уот, който нямаше как да пропусне на 4-5 метра фронтално срещу вратата.

Три минути по-късно Кардосо се откъсна сам срещу Черниаускас от центъра на терена, но реферите спряха головата атака с несъществуваща засада.

В 88-ата минута варненци останаха с човек по-малко заради заслужен втори жълт и респективно червен картон на Попов, който задържа Евандро пред наказателното поле. Тиаго стреля от прекия свободен удар, но след рикошет в стената топката излезе в корнер. След неговото изпълнение последва контраатака на Черно море, която завърши с опасен удар на Кардосо на сантиметри покрай дясната греда.

ЦСКА-СОФИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:3