Безобразна игра в защита и комично изпълнение на дузпа изхвърлиха Лудогорец от ШЛ (видео)

Лудогорец загуби с 2:3 от Ференцварош в среща реванш от първия предварителен кръг на ШЛ и след общ резултат 5:3 в полза на унгарците напусна рано-рано най-комерсиалния клубен турнир.

Двубоят в Разград започна зле за домакините, които инкасираха два бързи гола, дело на Кхаратин (17) и Шкварка (21), но Георги Терзиев (24) върна едно попадение. В 48-ата минута Яцек Горалски си отбеляза автогол, а същото стори и Хайстер в 68-ата минута за крайното 2:3.

102 Лудогорец - Ференцварош 2:3

В определени моменти и късметът не бе на страната на орлите, тъй като в 22-ата минута Марселиньо нацели греда, а девет по-късно Якуб Шверчок пропусна дузпа при 2:1 в полза на Ференцварош.

Основната причина за поражението обаче не бе несериозното изпълнение на поляка от бялата точка, а меко казано трагична игра на българския шампион в защита и странното поведение на опитните Марселиньо и Моци. Първият игра 30 минути, след което се измори и започна да се разхожда по терена, а при смяната си през втората част ехидната му усмивка не слезе от лицето му. Вторият пък си изкара директен червен картон след грубо влизане в коляното на противников футболист при безобидна ситуация в центъра на терана към края на мача.

Иначе наставникът на орлите Стойчо Стоев извърши три промени в сравнение с 11-те, които започнаха преди седмица в Унгария. Изненадващо на вратата застана Ренан, а не Пламен Илиев.

Сред титулярите се завърна и Марселиньо. Така разградчани за пореден път заложиха на доста състезатели в напреднала футболна възраст, което логично се оказа и грешен ход. Освен Марселиньо от първата минута започнаха Козмин Моци и Светослав Дяков, които съставляваха централната ос на тима.

Третата промяна пък бе Жоржиньо за сметка на Лукоки.

Мачът на "Лудогорец Арена" започна с натиск на гостите, които можеха да вкарат гол малко след началния съдийски сигнал. Още във вторта минута те получиха право да изпълнят фаул около флагчето за ъглов удар. Последва центриране към непокрития Кхаратин, защитникът стреля с глава, но в аут.

Лудогорец продължи да играе лежерно и в 17-ата минута пусна гол в своята врата. Автор на попадението стана Кхаратин, който бе оставен непокрит от Икоко на задната греда при центриране от корнер и след удар с глава не остави шанс на Ренан за 1:0.

Само 180 секунди по-късно орлите пропуснаха да изравнят. Шверчок бе съборен пред границата на наказателното поле на гостите. Марселиньо стреля над стената, но нацели лявата греда.

В ответната атака Ференцварош вкара втори гол. Моци не се справи с набег отдясно и последва пас към Шкварка. Той от своя страна овладя пред границата на малкото наказателно поле и с диагонален шут между краката на закъснелия да го покрие Терзиев покачи на 2:0. В тази ситуация и Ренан не се справи по най-добрия начин, тъй като изстрелът бе от малък ъгъл.

В 24-ата минута Лудогорец върна едно попадение чрез Терзиев, който вкара с глава след центриране от корнер.
В 27-ата минута Марселиньо бе близо да изравни след изпълнение на пряк свободен удар. Бразилецът стреля под стената, но малко не му достигна да уцели вратата.

В 29-ата минута Лудогорец пропиля идеален шанс да се върне в мача след много несериозно изпълнение на дузпа от Яккуб Шверчок. Полякът бе задържан с ръка от Ловренчич и сам се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар, но стреля много лошо, опитвайки се да реализира в стил "Паненка", и стражът на гостите изби.

Пропускът прекърши устрема на орлите и до края на полувремето те не създадоха повече положения.

Меко казано потресаващата игра на Лудогорец в защита продължи и след почивката. В 48-ата минута Икоко позволи на Нгуен да го преодолее елементарно, футболистът на унгарците опита да центрира, но нацели главата на Горалски и топката влетя за трети път в мрежата на домакините.

Малко по-късно разградчани можеха да върнат едно попадение, но Дибуз спаси опасен шут на Кешерю. Това се случи, но в 69-ата минута, когато Чибота центрира отляво и Хайстер си вкара автогол.

В 81-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко след грубо влизане на Козмин Моци в центъра на терена, за което получи директен червен картон. Изгонването на румънеца не се отрази на играта и разградчани продължиха да атакуват, за да се доберат поне до равенството. На няколко пъти те имаха шанс да го сторят, но не завършиха по най-добрия начин свои опасни атаки и в крайна сметка отпаднаха безславно от ШЛ след второ поражение от първенеца на Унгария.

ЛУДОГОРЕЦ - ФЕРЕНЦВАРОШ 2:3