Уругвай набързо се разправи с Еквадор

Еквадор се оказа прекалено лесно препятствие за един от фаворитите на Копа Америка - Уругвай. Отборът на легендарния Оскар Табарес спечели първия си мач на турнира с 4:0 и оглави класирането в група "С", в която довечера един срещу друг излизат Чили и Япония.

Двамата най-добри реализатори в историята на националния отбор - Луис Суарес и Единсон Кавани, не пропуснаха да се разпишат и днес. Преди тях Николас Лодейро откри резултата за "урусите", а след почивката Артуро Мина си отбеляза автогол. За тежката загуба на Еквадор много допирнесе и червеният картон на Хосе Кинтеро още в 24-ата минута.Грешка на Диего Годин можеше да доведе до гол за Еквадор в началните секунди, но Енер Валенсия не стигна до топката. В ответната атака Кавани претендираше за дузпа за игра с ръка на защитник в жълто в наказателното поле. Реферът Андерсон Даронко правилно прецени, че няма основания да отсъди наказателен удар. Не бяха изминали и три минути от първия съдийски сигнал, когато Суарес стреля с глава, а бранител на Еквадор изчисти малко пред голлинията.

Мощният натиск на “урусите” все пак доведе до гол. В 6-ата минута Суарес центрира към Лодейро, който овладя на гърди, преодоля противников бранител и прати топката в мрежата. Не след дълго гол на Кавани беше отменен - нещо, което се повтори и в началото на второто полувреме.
В 24-ата минута Кинтеро удари в лицето Лодейро при едно въздушно единоборство и беше изгонен с директен червен картон. Оттук до края остана да се разбере само с какъв резултат ще спечели Уругвай. Еквадорският страж Александър Домингес направи няколко майсторски спасявания, предимно след удари на Кавани, но само той нямаше как да отърве тима си от разгром.

В една ситуация и гредата му помогна след технично отклоняване с пета от страна на Кавани. Нападателят на Пари Сен Жермен покачи на 2:0 в 33-ата минута, възползвайки се от добрата игра с глава на Годин. Малко преди почивката по идентичен начин Мартин Касерес свали топката за Суарес и той не сбърка. Това беше гол номер 57 за футболиста на Барселона с екипа на Уругвай, а Кавани има 47.

Второто полувреме беше доста по-скучно. Уругвай вече не атакуваше толкова яростно, но пред вратата на Домингес отново имаше сериозни пропуски. В 78-ата минута Артуро Мина не се ориентира добре и вместо да изчисти топката, я прати зад гърба на безпомощния Домингес.

Уругвай е 15-кратен шампион на Южна Америка. В следващия си мач "урусите" излизат срещу Япония на 21 юни.