Славия се завърна на "Овча купел" с драматична победа над Черно море (видео+галерия)

Отборът на Славия се завърна на своя стадион в "Овча купел" с уникален обрат срещу Черно море. Играчите на Златомир Загорчич победиха с 3:2 "моряците" в първия мач от 22-ия кръг на Първа професионална лига. Попаденията в сблъсъка реализираха Цветелин Чунчуков (9), Цветомир Панов (33), Дани Кики (44) и Радослав Кирилов (81, 92).

Играчите на Илиан Илиев пропуснаха да се затвърдят в първата шестица. “Моряците” имат актив от 34 точки, само с 1 повече от Етър, който в този кръг се изправя срещу Берое в Стара Загора. С този успех Славия пък се доближи на седем от шестата позиция.

90 Славия - Черно море

Срещата започна с натиск на "белите", които бяха доста по-активни в атака. Логично и първото попадение падна във вратата на "моряците". В 9-ата минута Дарко Тасевски намери Ашковски, който стреля, но Китанов изби, но при последвалото меле, макар и с голяма доза късмет, Цветелин Чунчуков от близка дистанция се разписа.

В 13-ата минута Жоржиньо опита шут от над 20 метра, но Георги Георгиев се справи.

Натискът на домакините продължи, като първо в 16-ата минута Дарко Тасевски стреля силно, но неточно, а две минути по-късно и Ашковски се опита да изненада Георги Китанов, но младият страж спаси.

В 33-ата минута "моряците" изравниха резултата. Аристот Ндонгала бе изведен отляво, след което центрира на далечната греда към Цветомир Панов, който майсторски заби своя първи гол с екипа на Черно море.

Малко преди края на първата част футболистите на Илиан Илиев стигнаха до втори гол. Димитър Велковски подаде труден пас към Ранди Онуоха, който направи груба грешка, от която се възползва Георги Илиев. Легендата на "моряците" напредна и подаде към Дани Кики, който прати коженото кълбо в празната врата.

Първият изстрел през второто полувреме дойде в 48-ата минута. Владислав Узунов опита да се разпише с шут от пряк свободен удар, но не затрудни Китанов. Три минути по-късно Радослав Кирилов също стреля от далечна дистанция, но топката мина високо над целта.

В 54-ата минута “белите” бяха изключително близо до изравняването на резултата. Цветелин Чунчуков овлядя с гърди подаване от фланга, след което се обърна и стреля, но топката се отби в десния страничен стълб.

В 67-ата минута Славчо Шоколаров центрира към Радослав Кирилов, който овладя и стреля в близкия ъгъл, но стражът на гостите се справи със ситуацията. В 69-ата минута играчите на Черно море пропуснаха страхотен шанс да вкарат трети гол. Аристот Ндонгала излезе на перфектна позиция, но халфът стреля в тялото на Георги Георгиев, а при добавката Патрик Андраде шутира над вратата.

В 81-ата минута домакините успяха да изравнят резултата. Цветомир Панов направи грешка, сваляйки топката за Ради Кирилов, който си нагласи удобно кълбото и с туповен шут се разписа във вратата на Китанов.

В 89-ата минута Владислав Узунов бе близо до гола, след като стреля много силно, но вратарят на гостите показа уникален рефлекс, избивайки топката.

В 92-ата минута Станисавлевич свали топката в наказателното поле към Кирилов, който от близка дистанция прати топката в мрежата на варненци за трети път. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.

В следващия кръг Славия гостува на Ботев (Враца), а "моряците" приемат Лудогорец.