Реал Мадрид допусна най-тежката си загуба на "Бернабеу" в историята на ШЛ (видео+галерия)

Кралят на Европа Реал Мадрид претърпя най-тежкото си домашно поражение в цялата история на европейските клубни турнири, губейки с 0:3 от гостуващия ЦСКА (Москва) в последен от група G на Шампионската лига.

Публиката на "Сантиаго Бернабеу" беше подготвена за среща без особено напрежение предвид протоколния характер за домакините. "Лос меренгес" обаче озадачиха най-вече с бледото си представяне след почивката. Единственият светъл лъч за мадридистите беше представянето на Винисус Жуниор. Чалов (37), Шенников (43) и Сигурдсон (73) отбелязаха за руснаците. Въпреки победата си "армейците" останаха на последно място в групата заради по-лоши показатели от Виктория (Пилзен). Реал си беше осигурил първото място в групата още предния кръг.

Наставникът на "белите" Сантиаго Солари даде почивка на основни футболисти като Серхио Рамос, Рафаел Варан, Лука Модрич и Гарет Бейл. Хави Санчес и Хесус Вайехо оформиха централната защитна двойка. Позабравеният Иско получи шанс за изява, както и младият талант Винисиус Жуниор. Гостите от Москва разчитаха на 5-4-1 с Фьодор Чалов в предни позиции.

25 Реал Мадрид - ЦСКА (Москва)

Домакините очаквано взеха инициативата в началото на двубоя. Испанците изнесоха играта в половината на своя съперник и затягаха обръча, макар и постепенно и без голови положения в първите минути. Винисиус беше много активен и търсеше всяка възможност за рейд на скорост. В 16-ата минута Иско поиска медицинска помощ след ритник от съперник.

В 18-ата Карим Бензема пропусна първата много добра голова възможност. Винисиус проби отляво, но френският стрелец не успя да се възползва от подаването. В 24-ата бразилският младок направи пореден силен пробив, стреля по диагонала, вратарят Игор Акинфеев изби, а при добавката Марко Асенсио нацели греда.

Неочаквано "армейците" нанесоха два удара преди почивката. В 37-ата минута руският разви прекрасна атака, Чалов изскочи фронтално и матира Тибо Куртоа с полувисок удар. В 43-ата Чалов изненада "бялата" защита с интересно подаване с пета, Марио Фернандес центрира, отбитата топка попадна у Шенников, който направи 0:2.

На почивката Солари замени Бензема и пусна Гарет Бейл. "Лос бланкос" тръгнаха напред и направиха няколко пропуска. В 51-ата Винисиус шутира неточно от добра позиция. В 56-ата бразилецът отново разкъса руската отбрана и намери Иско, който пропиля изгодния шанс. В 65-ата Бейл се хвана за глезена и на два пъти напусна играта, но все пак продължи.

В 73-ата гостите реализираха още по-шокиращ трети гол. Защитата на европейския шампион отново действаше несъсредоточено и позволи на Сигурдсон да овладее на ръба на наказателното поле и да направи Куртоа безпомощен - 0:3. До края на двубоя Марко Асенсио (86) и Иско (90) направиха плахи опити за гол.

Очаквано публиката на "Бернабеу" освирка своите. Иско беше сред най-хулените от трибуните и при една от ситуациите не стана ясно дали се заяжда със страничния съдия или с част от феновете. Реал Мадрид допусна втора загуба от ЦСКА. Любопитното е, че вратарят Акинфеев е запазил вратата си суха в едва 3 от последните 50 срещи в Шампионската лига, като две от тях бяха срещу "белите".