Блестящ Петър Атанасов изведе Ботев (Враца) до втора победа в Първа лига (видео)

Ботев (Враца) се наложи над Етър с 2:0 в мач от петия кръг на Първа лига. Попаденията на стадион "Огоста" в Монтана за врачани реализира Петър Атанасов на два пъти. Нападателят се разписа в 28-ата минута, а в 65-ата отново той удвои оформи крайния резултат. С двата си гола днес Атанасов поведе при голмайсторите с 5 попадения от 5 мача, оставяйки зад себе си нападателя на ЦСКА-София Мауридес.

Домакините можеха да открият резултата още в 3-ата минута. Петър Атанасов проби през центъра на терена и стреля технично покрай излизлия да го пресрещне вратар на гостите, но топката се отби в лявата греда.

Етър отговори с бомбен шут на Сърмов от фаул, но изстрелът му от 27 метра профуча покрай десния страничен стълб. В 14-ата минута и Варела опита да вкара след удар с глава, но стражът на домакините Костов реагира добре и изби.

Така се стигна до 28-ата минута, в която Петър Атанасов получи пас от Йордан Апостолов, преодоля с няколко финта Димо Атанасов и след шут от десетина метра не остави шанс на Иванов - 1:0 за Ботев (Враца).

В 40-ата минута голмайсторът Атанасов отново вдигна публиката на крака със свое брилянтно отиграване. Нападателят получи пас на лявото крило, вратарят на Етър излезе да го пресрещне извън наказателното поле. Атанасов го преодоля, пускайки топката между краката на вратаря и опита да намери Домовчийски, но Крум Стоянов се хвърли самоотвержено на шпагат и предотврати головата опасност.

В 44-ата минута домакините можеха да останат с човек по-малко, когато Домовчийски удари с лакът в устата Артьом Артюрин, но се отърва само с жълт картон.

През второто полувреме Петър Атанасов бе близо да отбележи след добър пас на Валери Домовчийски. Нападателят на Ботев (Враца) засече топката по въздух, но стражът на Етър Христо Иванов се намеси и предотврати опасността.

В 56-ата минута отново Атанасов се оказа сам в наказателното поле на гостите, но Георги Сърмов със самопожертвователна намеса изчисти топката от краката на нападателя. В 65-ата минута Петър Атанасов удвои преднината на тима си, след като получи добра топка от Атанас Фидадин. При първия си опит на вкара топката Атанасов стреля в защитник на Етър, след което топката попадна отново в краката му и този път нападателят намери вратата на гостите с помощта на левия страничен стълб.

В 82-ата минута Петър Атанасов бе близо да реализира своя хеттрик, но блестяща намеса на Христо Иванов предотврати трето попадение във вратата на Етър. След последвалия корнер домакините имаха претенции за неотсъдена дузпа за нарушение на стажа на гостите срещу Мариян Иванов.

Минута по-късно футболистите на Етър нацелия страничния стълб след удар с глава на Иван Петков. Най-чистото положение за Етър дойде в добавеното време на срещата. Ерик Почански центрира остро от левия фланг а Флорент Боджадж нанесе добър удар с глава, който прелетя над напречната греда.