Истински шок за феновете преди битката на Фюри

Феновете на бокса, които очакваха завръщането на Тайсън Фюри, бяха шокирани в залата в Манчестър от съдийското решение на “подгряващия” сблъсък за овакантената титла в суперлека категория на Световната боксова организация. Местният любимец Тери Фланагън изглеждаше и си мислеше, че е направил достатъчно, за да постигне победа и да стане първият след Рики Хатън британец шампион в две категории (той “се качи” в по-горната суперлека), но съдиите решиха друго и се получи фиаско - споделено съдийско решение (113-115, 117-111, 117-111) за американеца Морис Хатън, който бе подчертан аутсайдер според букмейкърите. Любопитното е, че американският съдия бе отсъдил 117-111 за Фланагън, а англичанинът Фил Едуардс (после съдия на ринга на Тайсън Фюри - Сефер Сефери) сред реферите бе записал същия резултат в полза на Хукър.

В първия рунд Фланагън се справяше добре с контролирането на дистанцията, въпреки че изоставаше с цели 20 см в разтега спрямо съперника. Въпреки това именно той контролираше темпото и успя да се похвали с десетина леви прави в тялото, както и един прав в главата, докато Хукър вкара по-малко чисти удари и бе по-пасивният. Във втората част Фланаган отново няколко пъти успешно притисна съперника си до въжетата и го заграждаше внимателно, като правеше достатъчно, за да индикира, че е по-агресивният и по-дейният. Хукър издебна момента да направи дясно кроше в главата на Фланагън, който остана с повече чисти попадения и на този етап.

Фланагън не бе много разнообразен и в третия рунд, който започна с по-високо темпо в първите 20-ина секунди, но после отново Хукър зае изчакваща позиция и се опитваше да се задържа в центъра на ринга. Отвреме навреме Фланагън биваше целен с дясно кроше, но записваше повече отчетливи комбинации дясно-ляво кроше или десен-ляв прав в главата на противника си. Хукър дори успя да натисне съперника си към въжетата за първи път, но бе в последните десетина секунди преди гонга. Американецът очевидно се поотпусна в четвъртия рунд и започна да опитва комбинации, като бе несравнимо по-деен и създаде повече проблеми на Фланагън, макар двамата основно да се надлъгваха. Хукър направи няколко комбинации, но не превъзхождаше опонента, чийто обаче най-опасни удари бяха нечисти с глава два пъти. В петия рунд нервите продължиха да преобладават, двамата разменяха крошета, но Хукър се понрави повече с по-добро използване на дистанцията и повече чисти десни крошета, които дотогава Фланагън успяваше да избегне.

Фланагън си взе бележка след последните два неособено добри рунда, като заложи на почве клинчове, с които искаше да контролира темпото на битката, а в същото време продлъжи да обработва тялото на съперника. Вероятно англичанинът имаше леко предимство на ринга в този момент, главно защото успяваше да “задуши” доста от ударите на опонента и все пак диктуваше позициите на двамата. В началото на седмия удар дясно кроше на Фланагън и после ляв прав нанесоха сериозни поражения на Хукър, който с главата си отвори аркада в челото на англичанина. Любимецът на феновете продължи с левите крошета, както и ъперкъти в тялото, за да изтощи съвсем Хукър, който все пак дочака гонга с облекчение.

В 8-ия рунд играта стана значително по-накъсана, а Фланагън имаше огромно предимство в чистите десни и леви крошета, като вече единственият вариант за защита на Хукър бяха клинчовете. В последните 30-ина секунди американецът се съживи, но без да създаде големи неприятности на фаворита. В 9-ия Хукър намери сили да отправи повечето попадения, но след това веднага инициативата се върна във Фланаган, който не позволи да загуби втора поредна част. В последните два рунда англичанинът стовари изкючително тежки крошета и прави удари по главата и тялото на Хукър, който все пак остана непокътнат и “доживя” да чуе последния гонг. В крайна сметка се оказа, че американецът е убедителен победител в очите на двама от съдиите.

Следвай ни:

Още от Бойни спортове

Виж всички