Сезонът на Байерн се развива отлично, но следващите седмици ще се решителни, а клубът понесе тежък удар по време на мачовете на националните отбори. Алфонсо Дейвис получи тежка контузия в коляното и може да не играе до края на годината, а Дайо Упамекано също се върна в Мюнхен с травма.
Според “Льо Паризиен” Упамекано ще отсъства между пет и шест седмици. Това означава, че той със сигурност ще пропусне мачовете срещу Интер от четвъртфиналите на Шампионската лига, а шансовете му да се възстанови за полуфиналите в турнира са малки.
26-годишният защитник бе титуляр за Франция срещу Хърватия преди няколко дни в реванша от четвъртфиналите на Лигата на нациите. “Петлите” спечелиха с 2:0 и се стигна до продължения и дузпи, а Упамекано отбеляза победния удар от бялата точка.