От Леверкузен си харесали заместник на Виртц от Манчестър Сити

От Леверкузен си харесали заместник на Виртц от Манчестър Сити

Халфът Джеймс Макатий от Манчестър Сити ще бъде трансферна цел номер 1 за германския футболен клуб Байер Леверкузен, ако "аспирините" се разделят с Флориан Виртц през лятото, съобщава Daily Mail. Според информацията, шампионите от Бундеслигата са отправили запитване през януари, но то е било отхвърлено. 

Гуардиола иска Виртц за заместник на Де Бройне
Гуардиола иска Виртц за заместник на Де Бройне

МакАтий има договор със Сити до лятото на 2026, но желае да играе в клуб, където да се гледа на присъствието му по-сериозно и той да играе много по-редовно. Той все още може да се превърне в такъв и за действащите шампиони на Англия, които се очаква да се разделят с Джак Грийлиш и Кевин Де Бройне през лятото. Интересно допълнение е, че именно "гражданите" са считани от британските и германските медии за кандидати за един от основните фаворити трансфер на Виртц. Това пък отваря възможност за включването на МакАтий в евентуална сделка за германския плеймейкър.

Трансферната политика на Леверкузен обаче може да претърпи промени, тъй като старши треньорът Чаби Алонсо също е свързван с напускане на "аспирините", а медиите го посочват като възможен заместник на Карло Анчелоти в испанския Реал Мадрид. Въпреки че е само на 21 години и е по-млад от МакАтий, Виртц вече е утвърден титуляр в германския национален отбор и има 29 мача и шест попадения. За "аспирините" юношата на Кьолн е записал 188 двубоя, 56 гола и 63 асистенции. Макатий има 26 мача и шест попадения за Сити.

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Футбол свят

Виж всички