Дузпа, отсъдена от Кабаков, спаси тима на Кристиано Роналдо от сензационна загуба

Най-елитният български съдия Георги Кабаков ръководи мача между Ал-Холуд и Ал-Насър от първенството на Саудитска Арабия. Двубоят приключи 3:3, като гостите изравниха от дузпа в последните секунди на добавеното време. Звездата на Ал-Насър Кристиано Роналдо пропусна срещата.

Преди този мач тимът от Рияд беше в серия от 7 поредни победи в СПЛ и Шампионската лига на Азия. Очакваше се съставът на Стефано Пиоли да няма проблеми с един от аутсайдерите в първенството, но се случи нещо съвсем различно.

Домакините поведоха в 12-ата минута с гол на Мизиан Маолида след груба грешка в защитата на Ал-Насър. Изравнителното попадение падна малко по-късно, когато Аймерик Лапорт беше точен с глава.

В 24-ата минута красива многоходова атака на гостите завърши с попадение на Андерсон Талиска. В 28-ата обаче Маолида получи пространство пред наказателното поле и с прецизен изстрел вкара за 2:2.

В средата на второто полувреме Джаксън Мулека доближи Ал-Холуд до победата, но тя се изплъзна на новака в елита в самия край на мача. Футболист на домакините докосна топката с ръка в наказателното поле и след консултация с ВАР Кабаков посочи бялата точка. Талиска не сгреши и спаси отбора си от поражение.

В класирането Ал-Насър е на трето място с 18 точки, а начело с 21 са Ал-Хилал и Ал-Итихад.