Кристиано герой при драматична победа на Ал-Насър

Кристиано Роналдо за пореден път показа железни нерви и донесе победа на своя Ал-Насър в първенството на Саудитска Арабия. Португалецът се разписа от дузпа в 97-ата минута за успеха с 2:1 над Ал-Шабаб. Двубоят можеше да има и друга развръзка, но в 12-ата добавена минута Абдерразах Хамдалах от домакините се провали от бялата точка.

Роналдо беше точен в четвърти пореден мач на Ал-Насър и вече има 55 гола с екипа на саудитския тим и общо 907 в кариерата си. В класирането отборът на Стефано Пиоли заема второ място със 17 точки. Лидер с 21 пункта е шампионът Ал-Хилал, който разгроми Ал-Файха с 3:0.

На почивката резултатът беше 0:0, но в 69-ата минута Аймерик Лапорт даде преднина на Ал-Насър. Испанският национал прати топката в мрежата с хубав удар от въздуха след кратко меле в наказателното поле на домакините.

В 83-ата минута попадение на Садио Мане беше отменено заради засада. В 90-ата Али Ал-Хасан си вкара автогол. Бранителят се появи на терена малко по-рано и имаше малшанса да отклони едно центриране в собствената си врата.

В добавеното време се разигра истинска драма. Първо Ал-Насър спечели дузпа, реализирана от Роналдо. След това Ал-Шабаб също получи наказателен удар, а Мохамед Симакан видя червения цвят. Хамдалах обаче уцели гредата и лиши тима си от точка.

В следващия кръг Ал-Насър ще гостува на Ал-Ходуд, но преди това има мач срещу иранския Естеглал в Азиатската Шампионска лига.