Спартак (Варна) 0:0 Локомотив (Пловдив), отмениха гол на Ахмедов

Спартак (Варна) и Локомотив (Пловдив) играят един срещу друг в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Резултатът към момена е 0:0. Това е първи мач за новия наставник на “соколите” Николай Киров.

Още в първата минута се откри опасна възможност за Спартак. Ахмедов бе изведен на добра позиция и нахлу в наказателното поле, а там бе изблъскан от Калоян Костов. Нападателят се строполи на земята и поиска дузпа, но главният рефер остана безмълвен. В крайна сметка ситуация бе прегледана с ВАР, но се прецени, че няма очевидна грешка в отсъждането на съдията.

След първоначалния натиск на Спартак в първите минути Локомотив също показа, че е дошъл за победа, организирайки няколко атаки. В 11-ата минута Ефе Али опита далечен удар, но крайно неточен.

В следващите минути двата тима повече се надлъгваха в средата на терена, отколкото да създават опасни положения. Първата по-сериозна възможност дойде в 23-ата минута, когато Ахмедов стреля от границата на наказателното поле след подаване на Илич, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

При последвалия ъглов удар топката бе центрирана на далечния край, където Александър Цветков игра с глава. Точно на голлинията Ахмедов падайки подложи глава и вкара за 1:0. След преразглеждане на ситуацията с ВАР обаче се отсъди, че кълбото е докоснало ръката на нападателя и попадението бе отменено.

Първото полувреме завърши с напрежение между двата тима след няколко отсъждания на главния съдия, което отприщи гнева и на феновете по трибуните. В крайна сметка обаче попадение не падна и резултатът остана 0:0.

СПАРТАК 0:0 ЛОКОМОТИВ

Стартови състави:

Спартак: 76. Мартин Величков, 3. Матео Патрешило, 4. Франьо Пърце, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ивей Ромееш, 16. Кристиан Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов;

Локомотив: 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 71. Оливер Камдем, 12. Ефе Али, 22. Ивайло Иванов, 99. Жулиен Лами, 80. Марсилио, 14. Димитър Илиев, 9. Хуан Переа.