Черно море измъкна победата срещу Хебър в дебюта на Акрапович

Черно море победи с 1:0 Хебър в двубой от 12-ия кръг на efbe Лига. И двата тима имаха своите положения и възможности за гол, но все пак варненци бяха една идея по-активни и заслужено победиха. Единственото попадение вкара Дуду в 75-ата минута. Това беше първи мач за Бруно Акрапович начело на Хебър, който остава на последната позиция след днешното поражение. Черно море от своя страна прекъсна мини сушата си без попадения, след като в предишните две срещу не успя да се разпише.

Домакините определено започнаха по-активно и контролираха развоя на срещата в първите минути. До опасни ситуации обаче не се стигаше. В 16-ата минута пък Дани Мартин трябваше да напусне терена след контузия, като на негово място се появи Цветомир Панов.

В 27-ата минута Черно море беше близо до откриване на резултата. Добро разиграване на топката доведе до центриране по земя успоредно на голлинията от страна на Дуду. Уеслен успя да засече в далечния край на вратата, но Марсио да Роса в последния момент се намеси и изби удара от близка дистанция.

В 40-ата минута се стигна и до ситуация пред вратата на “моряците”, когато Уилям Фонкеу изведе Набил Макни. Кобрата от Тунис стреля към далечния ъгъл, но прати топката в аут. Няколко секунди по-късно се стигна до нова много чиста ситуация за гостите. Грешка в защитата на варненци позволи на Шейх Диаманка да отнеме, да остана сам срещу Пламен Илиев и да стреля от точката за изпълнение на дузпа. Нападателят обаче разочароващо прати кълбото встрани от вратата, въпреки добрата си позиция.

До края на първата не падна попадение и така двата тима се оттеглиха при 0:0 на почивката.

Домакините отново тръгнаха по-активно в началните минути на второто полувремето. В 50-ата Дуду стреля от средна дистанция, но право в ръцете на Да Роса. Последваха няколко спокойни минути, в които почти нищо не се случваше. В 70-ата Кешерю се опита атрактивно със задна ножица да стреля към вратата, но изпрати топката в аут.

5 минути по-късно обаче резултатът бе открит. Пашеко проби отляво и подаде към Кешерю. Румънецът пое в наказателното поле, обърна се и отправи добър изстрел. Марсио да Роса успя да избие, но кълбото дойде удобно на Дуду, който на опразнената врата вкара за 1:0.

Във финалните минути Хебър се опита да изравни, създавайки няколко положения и суматоха в наказателното поле на домакините. До по-сериозна опасност и гол обаче не се стигна. Така “моряците” грабнаха победата.

С този успех Черно море изпреварва градския съперник Спартак (Варна) и се изкачва до четвъртото място с 22 точки. Хебър от своя страна имаше шанс да се отлепи от дъното, но остава последен със 7 пункта - на две зад предпоследния Ботев (Враца) и на три зад ЦСКА - София и Септември.

ЧЕРНО МОРЕ 1:0 ХЕБЪР