Септември и Ботев (Пловдив) не се победиха в дербито на Елитната група до 16 години

Септември и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1 в най-интересния двубой на 10-ия кръг в Елитната група до 16 години. Точен за домакините беше Андрей Грозданов, докато за “канарчетата” се разписа Атанас Кирев.

През първата част на терена имаше много битка и малко добри шансове за гол. Така двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

През второто полувреме Септември стоеше по-добре на терена, но в 57-ата минута след изритана топка от вратаря на Ботев Иво Ганчев Атанас Кирев се озова на добра позиция и със страхотен прехвърлящ удар изведе черно-жълтите напред в резултата. Последва сериозен натиск на домакините, но до чисти ситуации не се стигаше.

Все пак в първата минута от добавеното време Андрей Грозданов се възползва от разбъркване в наказателното поле след изсипана топка и отбеляза за 1:1. Така срещата завърши без победител и двата отбора поделиха точките.

След десетия кръг Септември събира 22 точки, докато Ботев е с точка по-малко, но септемврийци имат и мач по-малко.